Íme, egy gyors áttekintés az alvás fázisairól: Jól ismerjük az úgynevezett REM fázist („gyors szemmozgás”, az alvás egyik fázisának tudományos, angol megnevezése), mely tulajdonképp az álmodás szakaszát jelenti. Te is álmatlanságban szenvedsz? Az álmatlanság tulajdonképpen rossz vagy elégtelen minőségű alvást jelent, mely károsan hat a napi működésünkre. Konkrét, tipikus tünetei:
Az úgynevezett másodlagos alvászavar gyakori okai: nem megfelelő életmód, stressz, zavaró környezeti tényezők (zaj, fény), depresszió, szomatikus rendellenességek (köhögés, reflux, gyomorégés), az alvászavarok jellegzetes formái (ideiglenes légzéskimaradás, nyugtalan láb szindróma), gyógyszerek szedése, biológiai óránk megzavarása (időeltolódás, váltott műszakos munkarend) mind olyan tényezők, melyek akadályozzák a nyugodt alvást. Ha te is felismered ezeket az okokat, már csak azt kell megtalálnia, miként változtathatsz rajtuk. Ha már minden lehetséges tényezőt kizártál, előfordulhat, hogy úgynevezett elsődleges vagy primer álmatlanságban szenvedsz, mely betegség okai nem bizonyítottak. De nyugodt lehetsz, hiszen ebben az esetben is léteznek megoldások.
Természetes javaslatok Íme néhány közülük:
Egy jó alvás a ráhangolódással kezdődik. Nélkülözhetetlen, hogy irányítani tudjuk a gondolatainkat, érzelmeinket. Ideális esetben különböző stresszkezelési technikák segítségével megtanulhatjuk, miként lehetséges. Számos mód áll rendelkezésre, legelismertebbek a jóga és relaxációs gyakorlatok, vagy a meditáció.
Az alternatív gyógymódok közül az akupunktúra kiváltképp segíti az ellazulást. Az alvászavarokkal küzdő kismamák körében a „tűterápia” különösen hatékony.
Bizony, ez nem csak gyermekeknek szól, a felnőttek is élvezhetik az alvási rituálé előnyeit. Miután kényelmesen elhelyezkedtél az ágyadban, lélegezz jó mélyeket ki és be 5 percen keresztül, hogy teljesen kikapcsolj. Ha a légzés nyújtotta jótékony hatást szeretnéd még kellemesebbé varázsolni, tehetsz be egy kis háttérzenét. Érdemes száműzni a közelből minden elektromos és mágneses hullámú eszközt. Telefonhasználat vagy tévénézés helyet válassz egy jó könyvet vagy magazint elalvás előtt. A PRANARÔM megoldása: AromaterápiaMint azt talán tudod, az illóolajok igazi társaid lehetnek az egészséges és pihentető alvásban. Teremtsd meg a pihenéshez ideális légkört illóolajokat párologtatva a szobájában (30 perccel lefekvés előtt és gyermekek esetében ne alvás alatt). Ajánlott illóolajok: mandarin, édesnarancs, orvosi levendula, római kamilla. A Pranarôm laboratoriuma nemrégiben megalkotott egy sokoldalú termékpalettát, melynek neve: AROMANOCTIS. A termékcsalád több olyan illóolaj tartalmú készítményből áll, mely a hozzászokás veszélye és melléhatások nélkül támogatja az egészséges és pihentető alvást. Aromanoctis FORTE KAPSZULA bio „Gyorsan és nyugodtan szeretnék elaludni.” A FORTE kapszulák illóolajokat és golgotavirág kivonatot tartalmaznak:
Az AROMANOCTIS FORTE kapszula szedése egy természetes alternatívája a klasszikus altatószereknek. Tehát alkalmazhatók elalvási nehézségek, zaklatott alvás vagy gyakori éjjeli ébredések esetén. Aromanoctis alvást segítő ROLLER bio: „Ez a megoldás, ha az éjszaka közepén felébredek.” Az Aromanoctis alvást segítő roller összetevői között olyan illóolajok szerepelnek, mint:
Hordozható, szuper praktikus kiszerelésének köszönhetően mindig könnyen kéznél lehet és bárhová magunkkal vihetjük. Az éjszakai ébredések alkalmával használata egyszerű: görgesd végig a rollert csuklód belső oldalán, majd az orrodhoz közel tartva, lélegezd be jó mélyen az aromát. Közvetlenül lefekvés előtt is alkalmazhatod, hogy segítsd a relaxációt. Röviden: az éjjeliszekrényed elengedhetetlen tartozéka.
Aromanoctis pihenést és alvást segítő SPRAY: „Néhány perccel lefekvés előtt a szobám légterébe permetezem.” Természetes megoldásaink egyike – talán már hallottál is róla – az AROMANOCTIS pihenést és alvást segítő spray. Összetételét tekintve a következő illóolajok alkotják, hogy egészséges és pihentető alvást hozzon:
Használható a légtérbe és textíliákra permetezve, 1 éves kor felett. |
STRESSZOLDÁS TERMÉSZETESEN
A pihentető, kiegyensúlyozott alvás az évszak változásával, az iskolai időszak és az őszi mókuskerék megkezdésével különösen fontos!
A felnőtt lakosság körülbelül 10%-a szenved komoly álmatlanságban és szed rendszeresen alvást segítő gyógyszereket. Idősotthonokban ez a szám eléri a 20-50%-ot is. Pedig a természetes megoldások karnyújtásnyira vannak.
Természetesek, vagyis adalékanyagoktól, káros-és mellékhatásoktól mentesek. Bizony, lehetséges kiegyensúlyozott életet élni úgy is, hogy kilépünk az esti nyugtatók és reggeli stimulánsok ördögi köréből.
Szeretnél többet tudni az egészséges és pihentető alvásról?